Doživite novu dimenziju lepote

dr spec. med Tanja Mladenović

Estetska ginekologija predstavlja revolucionarni pristup ženskom zdravlju i estetici. Jedan od ključnih elemenata je korekcija intimne regije aplikacijom hijaluronskih filera.

Funkcionalna ginekologija podrazumeva holistički i terapijski pristup zdravstvenim stanjima u životu žene.

Korekcija velikih usana intimne regije

Oblik, tonus i osećaj velikih usana (spoljnih vaginalnih usana) mogu se promeniti usled starenja, nakon porođaja, oscilacije težine ili menopauze.

Ove promene mogu uticati na samopouzdanje i izazvati nelagodnost ili nedostatak osećaja tokom seksualnog odnosa.

Rešenje?Ubrizgavanje hijaluronskih filera u velike usne – “labia fillers”.

Povećanje “velikih usana” je opcija za žene kojima smeta izgled (imate opuštenu kožu koja okružuje spoljašnji deo vagine, višak vaginalnog tkiva, labave vaginalne usne) ili koje osećaju nelagodnost tokom seksualne aktivnosti.

Korekcija introitusa vagine

Poznato je da nakon vaginalnog (prirodnog) porođaja dolazi do izmene introitusa(samog predvorja) vagine,ali i sa starenjem kao i oscilacijama u težini, gubitak volumena može se javiti i u intimnoj regiji.

To može rezultirati izgledom opuštenosti ili gubitka punoće.

Hijaluronska kiselina može vratiti izgubljeni volumen i pružiti mladoliki izgled. Poznata je po svojoj sposobnosti zadržavanja vlage. Njena primena u intimnoj regiji može poboljšati hidrataciju kože i teksturu, čineći je mekšom i glađom.

Popunjavanje G tačke

G tačka, takođe poznata kao Graffenberg tačka, nalazi se unutar vagine i smatra se jednim od ključnih područja koja doprinose ženskom seksualnom zadovoljstvu.

Korekcija, odnosno povećanje G tačke hijaluronskom kiselinom postaje sve popularnija estetska procedura koja pomaže ženama da lakše dožive orgazam.

Terapija bioidentičnim hormonima

Biodentični hormoni su jedini prirordni hormoni koji poboljšavaju kvalitet života tokom perimenopauze i menopauze, sprečavajući brojne posledice nedostatka istih u organizmu. Nivo hormona iz krvi određuje se na tri meseca, te se tako hormoni vraćaju u balans.

Terapija bioidentičnim hormonima zahteva odgovarajuće preglede i labaratorijske pretrage lekara, pre početka terapije. 

Karakteristika terapije biodentičnim hormonima jeste individualni pristup. 

Najčešće komplikacije nedostatka hormona su valunzi, pojačano znojenje, suva i naborana koža, slabost i gubitak kose, šetajuči bol u zglobovima, fizička iscrpljenost, slaba koncentracija i mentalna magla, gubitak libida i dr. Najčešće se javlja između 45-te i 50-te godine života.

Menadžment periomenopauze i menopauze

Podrazumeva individualni pristup u rešavanju tegoba u toku periomenopauze i menopauze, svake žene. 

vaša lepota naš prioritet.

Funkcionalna ginekologija: Nežna harmonija zdravlja i estetike ženske intime